Popiół

by Cudowny Czwartek

supported by
/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Limitowana, ręcznie numerowana edycja 300 egzemplarzy. Poprzez Bandcamp udostępniamy 150 sztuk płyt.

  UWAGA: Pragniemy zwrócić uwagę, że płyty fizycznie wysyłana są spoza Polski dlatego też niestety droższe koszty wysyłki. Ze względów tak logistycznych jak i finansowych płyta nasza musiała zostać wydana za granicą.

  Includes unlimited streaming of Popiół via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days
  edition of 300 

    35 PLN or more 

   

 • Record/Vinyl + Digital Album

  UWAGA - jedna kopia na osobę.
  Podwójny, przepięknie wydany album w okładce typu 350 gsm gatefold z wklejoną w środku 12-stronicową książką wypełnioną tekstami piosenek, zdjęciami, artykułami, wycinakami z gazet i innymi pamiątkami z tamtego okresu.
  W środku dwa ciężkie winyle z całościowym zapisem koncertu jaki grupa dała w 1999 roku na żywo w studiu poznańskiego radia Merkury. Strona D zawiera nigdy wcześniej nie wydane w takiej wersji piosenki studyjne. Całość materiału została zremasterowana specjalnie na potrzeby tej edycji.

  Limitowana i ekskluzywna ręcznie numerowana edycja 100 egzemplarzy.

  UWAGA - poprzez Bandcamp udostępniamy tylko 50 sztuk. Prosimy o nie zamawianie więcej niż jednej sztuki. W przypadku zamówienie więcej niż jednego egzemplarza różnica zostanie zwrócona a wysłana zostanie jedna sztuka. Przepraszamy za to ale nasze działanie mając na celu zadbania o to, by jak najwięcej osób mogło kupić album w wersji winylowej.

  Pragniemy zwrócić uwagę, że płyty fizycznie wysyłana są spoza Polski dlatego też niestety droższe koszty wysyłki. Ze względów tak logistycznych jak i finansowych płyta nasza musiała zostać wydana za granicą.

  Includes unlimited streaming of Popiół via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ... more
  ships out within 7 days
  edition of 100 

    100 PLN or more 

   

1.
01:06
2.
03:36
3.
05:16
4.
04:45
5.
6.
04:29
7.
03:53
8.
9.
04:59
10.
11.
12.
04:23
13.
14.
15.
16.
03:44
17.
02:56
18.
05:51
19.
03:58
20.

about

Długo oczekiwany oficjalny album kultowej poznańskiej formacji Cudowny Czwartek. Zespół tworzył w latach 1995-2005 muzykę prostą, szczerą, pełną metafor wygrywając wiele ogólnopolskich festiwali (w tym m.in. grand prix słynnego krakowskiego FPS, nagrodę radiowej Trójki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej). Choć Cudowny Czwartek koncertował w całej Polsce, to związany był głównie ze sceną poznańską, gdzie żaden koncert nie pozostał bez echa a sale klubowe wypełnione były zawsze po brzegi.
Niniejsza płyta zawiera zapis koncertu jaki zespół dał na żywo w studiu Giełda w poznańskim radio Merkury w 1999 roku oraz 6 nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań studyjnych w tym jeden utwór bonusowy. Płyta stanowi niejako epitafium zespołu i dokument jakże burzliwego etapu jego twórczości.

credits

released April 15, 2016

Cudowny Czwartek are:
Marcin Sordyl - vocal
Dawid Janczak - guitars
Artur Duda (accordion, Hammond)
Szymon Slawinski - bass
Ryszard Nowak - drums
Witold Lochowski - guitar

tags

license

all rights reserved

about

Cudowny Czwartek Poznan, Poland

Cudowny Czwartek powstał w 1997 roku w Poznaniu - wedle oficjalnej wersji na pustym korytarzu akademika przy ul. Obornickiej. Początkowo zespół był dla jego członków możliwością realizacji muzycznych pomysłów, by po pewnym czasie stać się formacją, która silnie zaistniała na polskiej scenie festiwali studenckich. ... more

contact / help

Contact Cudowny Czwartek

Streaming and
Download help